8 نکته تخصصی برای ایجاد یک استراتژی سئو موفق در سال 2021


بسیاری از شما اصطلاح سئو را در رابطه با بازاریابی دیجیتال، مشاغل آنلاین یا به طور کلی محافل اینترنتی شنیده اید. صرف نظر از این، تعجب خواهید کرد که چند نفر به سادگی آن سه حرف را به خاطر می آورند اما هرگز واقعاً معنی آنها را نمی فهمند.

استراتژی های سئو 2021
اگر شما هستید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم، و اگر این اولین بار است که با این عبارت مواجه می شوید، پس خوش شانس هستید. در این پست، همه چیزهایی را که برای اجرای یک استراتژی موثر سئو (بهینه سازی موتور جستجو) نیاز دارید، یاد خواهید گرفت. ما می خواهیم پوشش دهیم:

سئو چیست و چرا از همیشه مهمتر است.
اصول اولیه یک استراتژی سئو (کلمات کلیدی، داده های متا، و ایجاد لینک، اجزای فنی).
هشت تاکتیک خاص که شما را برای موفقیت در سئو بر اساس روندهای سئو 2021 آماده می کند .
اهمیت سئو در سال 2021
به گفته سافاری دیجیتال ، تقریباً 61 درصد از بازاریابان معتقدند که سئو کلید موفقیت آنلاین است، به همین دلیل است که مشاغل مدرن به طور متوسط ​​41 درصد از بودجه بازاریابی خود را به آن اختصاص می دهند. به طور خلاصه، صرف زمان برای ترسیم یک استراتژی سئوی مناسب می تواند نه تنها ترافیک آنلاین شما، بلکه در کل کسب و کار شما را متحول کند.

با توجه به شرایط کنونی جهان، استفاده از اینترنت به همان میزانی است که قبلا بوده است . COVID-19 ما را وادار می کند تا خرید آنلاین بیشتری انجام دهیم، حتی بیشتر از حد معمول فیلم و تلویزیون پخش کنیم، و برای تمام عمر به اندازه کافی در جلسات Zoom شرکت کنیم. سئو برای بسیاری از سازمان ها در طول سال 2020 بسیار مهم بوده است و ما انتظار داریم سال 2021 نیز تقریباً مشابه باشد. بنابراین، با نزدیک شدن به سال جدید، چگونه می توانید یک استراتژی سئو ایجاد کنید که با زمان حرکت کند؟ خوب، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

اصول اولیه یک استراتژی سئو موثر
سئو اساساً تمرین استفاده از برخی اصول محتوای کیفی و بهبودهای فنی برای بهبود ترافیک آنلاین و رتبه بندی شما در SERP ها (صفحات نتایج موتورهای جستجو) است.

مقدار نیز نقش مهمی دارد. نوشتن محتوای بیشتر، استفاده از لینک‌های بیشتر و استفاده از طیف وسیع‌تری از کلمات کلیدی، راهی عالی برای رتبه‌بندی بالاتر در طول زمان است - به این «مقیاس‌سازی» گفته می‌شود و تقریباً همان چیزی است که به نظر می‌رسد.

بنابراین، چند چیز وجود دارد که ما به آن توجه کرده ایم. قبل از اینکه خیلی از خودمان جلوتر برویم، بیایید ابزارهای اصلی را که برای شروع ساختن استراتژی سئوی 2021 خود استفاده می‌کنید، بررسی کنیم :

1. کلمات کلیدی
کلمات کلیدی عباراتی هستند که معمولا در گوگل، بینگ و غیره جستجو می شوند و بخش مهمی در تعیین رتبه وب سایت شما هستند. از تعداد مناسبی از کلمات کلیدی در مکان های مناسب استفاده کنید و به مرور زمان مشاهده خواهید کرد که صفحات خود از جدول امتیازات بالا می روند.

کلمات کلیدی استراتژی سئو 2021
کلمات کلیدی که ممکن است یک نمایندگی خودرو در حال تحقیق در مورد آنها باشد (با استفاده از ابزار کلیدواژه رایگان ما ).

استراتژی کلمات کلیدی در طول سال‌ها تغییر زیادی کرده است، قبلاً تا آنجا که ممکن است موارد زیادی وجود داشت، اما بسیاری از محتواها پس از آن هرزنامه شدند و سایت‌ها در نهایت توسط الگوریتم‌های گوگل جریمه شدند. این روزها، شما باید تحقیقات خود را انجام دهید، از کلمات کلیدی متنوع تری استفاده کنید و آنها را به طور طبیعی در خود جای دهید. گوگل روز به روز هوشمندتر می شود، بنابراین آنها شما را وادار می کنند برای آن کار کنید.

2. فراداده
بر اساس تحقیقات کلیدواژه ، ابرداده نه تنها به همان اندازه مهم است، بلکه مسلماً مستقیم‌ترین روشی است که می‌توانید کسی را به وب‌سایت خود تشویق کنید، زیرا یکی از اولین چیزهایی است که هم گوگل و هم بازدیدکنندگان بالقوه خواهند دید. گوگل از آنچه به عنوان «خزنده» (عنکبوت های ربات کوچک تصور کنید) شناخته می شود، برای اسکن وب سایت ها و جمع آوری اطلاعاتی که با عبارت های جستجو مطابقت دارد، استفاده می کند، از این رو رتبه بندی: مرتبط ترین در بالای صفحه.

هنگام خزیدن سایت ها، پس از ایندکس کردن URL، ابرداده یکی از موارد بعدی در چک لیست آنهاست. این شامل عناوین متا و توضیحات متا است - یعنی عنوان صفحه و خط پیش‌نمایش کوتاهی که هنگام جستجوی چیزی در Google می‌بینید - و همچنین برچسب‌های alt برای چیزهایی مانند تصاویر (تقریباً مانند یک نام ثانویه اگر Google در خواندن اولین مشکل داشته باشد. ). شما می توانید ابرداده را تقریباً به عنوان ویترین مغازه خود در نظر بگیرید.

متا داده های استراتژی سئوی کشنده 2021
3. لینک سازی
همانطور که به سمت جنبه فنی تر کارها می رویم، یکی دیگر از عوامل مهم در عملکرد سئو، کسب بک لینک است . این زمانی است که وب سایت دیگری در یک مقاله یا پست وبلاگ به سایت شما پیوند می دهد. این نه تنها به شما کمک می کند تا آنچه را که به عنوان اعتبار دامنه شناخته می شود به دست آورید، بلکه به طور مستقیم شانس افرادی را که روی وب سایت شما کلیک می کنند، در صورتی که در دامنه های قابل اعتماد دیگر ظاهر شود، بهبود می بخشد.

استراتژی سئو 2021 لینک بیلدینگ

شما می توانید لینک های ارگانیک را با نوشتن محتوای جذاب به دست آورید : هر چه کار شما بهتر باشد و هر چه بیشتر با هدف جستجوی یک شخص مطابقت داشته باشید، احتمال بیشتری دارد که دیگران در صنعت شما به سایت شما ارجاع دهند. این فرایند فراگیر به عنوان شناخته شده لینک سازی و در حالی که شما به سادگی می توانید دسترسی به سایت های دیگر به تجارت لینک های جبران وجود دارد مقدار زیادی از فعالیت های دیگر که سرعت می تواند کمک به این فرآیند:

وبلاگ نویسی مهمان
از زبان مشتریان .
پاسخ به سوالات در سایت هایی مانند Quora.
ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری مانند فیلم ها و اینفوگرافیک ها.
استفاده از مخاطبین صنعت و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی (مثلا لینکدین).
4. سئو فنی گسترده تر
با ادامه آن، مسائل فنی مختلف دیگری در قسمت پشتی سایت شما وجود دارد که پس از رفع آنها، می تواند تفاوت زیادی در نتایج کلی سئوی شما ایجاد کند. در پایان، اگر UX وب سایت شما روان و در دسترس نباشد، انجام هر کاری مهم در وب سایت شما برای هر بازدیدکننده ای سخت خواهد بود. برای زمینه، بیش از 50٪ از کل ترافیک آنلاین از طریق تلفن همراه است ، بنابراین وقتی صحبت از مواردی مانند UX می شود، موارد فنی مهم هستند.

چه تضمین سرعت سایت باشد، چه حذف بک لینک های سمی (لینک هایی به وب سایت هایی که نامربوط یا غیرقابل اعتماد تلقی می شوند و غیره)، یا ایجاد یک نقشه سایت XML واضح با ساختار URL تمیز، همه این نکات فنی سئو زمانی می توانند بسیار بزرگ باشند. به کسب این رتبه های بالاتر می رسد. شما نمی خواهید چیزی مانع از انجام کار سئو شود، که به افراد اجازه می دهد وب سایت شما را به صورت ارگانیک پیدا کنند.

چرا سئو و جستجوی ارگانیک مهم هستند؟
اگر به دنبال طول عمر و مقرون به صرفه بودن در بازاریابی دیجیتال خود هستید ، استراتژی های جستجوی ارگانیک که توسط SEO هدایت می شوند قابل شکست نیستند. نه تنها سئو ارزان تر از تبلیغات پولی است، بلکه اثرات آن طولانی تر است . در حالی که کمپین های PPC نیاز به تمدید دارند و هزینه های پیشنهادی در نوسان است، ابزارهای ردیابی SEO از داده های ارگانیک برای جمع آوری لیستی از کلمات کلیدی استفاده می کنند و هر چه عمیق تر می کنید ایده های محتوای بیشتری را ارائه می دهند.

ایده های کلمات کلیدی استراتژی سئو 2021
مسلماً، سئو در ابتدا می تواند مانند یک سوزش کند احساس شود. با این وجود، پس از چند ماه می توانید شاهد تغییرات جدی در ترافیک و رتبه بندی خود باشید. علاوه بر این، هر چه مدت بیشتری در آن بمانید، بک لینک ها و اعتبار سایت بیشتری ایجاد می کنید، به این معنی که می توانید به دنبال کلمات کلیدی حتی بزرگتر و بهتر و غیره و غیره باشید.

حتی شروع در انتهای دیگر طیف - هدف قرار دادن کلمات کلیدی دم بلند و انواع دقیق تر - به خصوص در مورد محتوا و موضوعات فرعی خاص، یک راه عالی برای SMB ها برای دیدن زودهنگام نتایج و ایجاد یک پلتفرم به سمت حرکت است. بیش از یک سوم کل جست و جوهای گوگل دارای چهار کلمه یا بیشتر است (یعنی کلمات کلیدی دم بلند). نه تنها این کلمات کلیدی رقابتی کمتری دارند و بنابراین رتبه بندی آنها آسان تر است، بلکه همچنان می توانند ترافیک انباشته زیادی را به صورت ارگانیک ایجاد کنند.

8 نکته برای اعمال استراتژی سئوی 2021
همیشه این نیست که سعی کنید به دنبال محبوب ترین عبارات جستجو باشید و انتظار داشته باشید که بتوانید با ماهی بزرگ درست خارج از دروازه رقابت کنید. این در مورد شناخت مخاطبان شما و تلاش برای ارائه محتوا، اطلاعات و خدمات کلی است که آنها می خواهند/نیاز دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا هشت نکته سئو وجود دارد که در سال 2021 به همان اندازه که همیشه موثر بوده اند، موثر هستند.

1. ابتدا برای انسان ها و در مرحله بعد برای موتورهای جستجو بنویسید
همانطور که قبلا ذکر شد، الگوریتم گوگل روز به روز هوشمندتر می شود و با استفاده از ورودی ثابت انسان، همچنان با تفکر ما هماهنگ می شود. همانطور که گفته شد، هیچ شکاف یا فرمول جادویی هوشمندانه ای وجود ندارد که بتواند موتور جستجوگر را فریب دهد، بنابراین تلاش نکنید. اول برای انسان ها بنویسید و بعد برای موتورهای جستجو.

Seo-strategy-2021-write-for-humans
در نهایت، اولویت شما باید همیشه این باشد که به مخاطبان خود آنچه را که به دنبال آن هستند ارائه دهید، و این تنها از طریق نوشتن محتوای جذاب و اساساً طبیعی است. هر کسی می‌تواند کلیدواژه‌ای را پیدا کند که در آن جا کفشی زده شده است و پر کردن آن حتی واضح‌تر است، بنابراین آن‌ها را در جایی که منطقی است قرار دهید و به کلمات کلیدی محرک اجازه دهید تا محتوای آموزنده و ارزشمند شما را ارتقا دهند .

2. از کلمات کلیدی هدفمند در تمام مکان های مناسب استفاده کنید
در حالی که انگیزه همیشه باید ابتدا انسان باشد، در مرحله دوم موتورهای جستجو، سنگ بنای کل این فرآیند کلمات کلیدی هستند. آنها نه تنها با جداسازی عبارات جستجوی رایج، به قلب آنچه بازدیدکنندگان و گوگل به دنبال آن هستند می رسند، بلکه سئو همچنین 1000%+ ترافیک بیشتری نسبت به رسانه های اجتماعی ارگانیک ایجاد می کند که خود بیش از نیمی از ترافیک آنلاین را تحت سلطه خود دارد. بنابراین، اگر کلمات کلیدی در قلب سئو قرار دارند، باید در قلب هر کاری که شما انجام می دهید نیز باشند.

با این حال، بار دیگر، این فقط در مورد فشار دادن آنها در چپ، راست و مرکز نیست. همه چیز با تحقیق کلمات کلیدی شروع می شود. از ابزارهای سئو مانند Google Ads، Ahrefs و حتی نوارهای جستجوی ساده در سایت برای شناسایی هدف جستجوی گسترده و کلمات کلیدی "بذر" خود استفاده کنید. سپس برای یافتن گونه‌های طولانی‌تر بیشتر کنکاش کنید، رقبا را برای یافتن شکاف‌های کلمات کلیدی مطالعه کنید، و فراموش نکنید که آنها را در ابرداده‌های خود و همچنین متن لنگر پیوندهای خود قرار دهید. در نهایت، به یاد داشته باشید که از کلمات کلیدی استفاده نکنید. آنها را به طور طبیعی در جای خود قرار دهید تا خوانایی کپی شما مختل نشود .

3. تمرکز بر تجربه کاربر (UX)
هیچ چیز بدتر از این نیست که مجبور شوید در سایتی که به سختی می توانید از آن استفاده کنید پیمایش کنید. در واقع، پس از بیش از چند ثانیه ناامیدی، اکثر مردم زحمت نمی‌کشند و گوگل نیز تلاش می‌کند تا بهترین استفاده را از آن ببرد. مواردی مانند پیوندهای مرده، صفحات خطا، و ساختارهای نامرتب سایت همگی بر آنچه افراد از وب سایت شما حذف می کنند تأثیر می گذارد.

تجربه کاربری استراتژی سئو 2021
کاربران نه تنها برای یک تجربه خوب و ناوبری آسان ارزش قائل هستند، بلکه این یکپارچگی همچنین به خزنده‌های Google کمک می‌کند محتوای شما را اسکن کنند و رتبه‌بندی SERP شما را تعیین کنند. از سرفصل ها و پاراگراف های کوتاه و آسان برای خواندن استفاده کنید، زیرپوشه های خود را مرتب کنید و برای موبایل بهینه سازی کنید. همه این موارد به کاهش نرخ پرش، بهبود سایر معیارهای سئو ، بهبود رتبه بندی و ایجاد تبدیل بهتر در کل کمک می کند.

اگر صحبت از تجربه شد، آیا برای به‌روزرسانی تجربه صفحه Google آماده هستید؟

4. بر ایجاد پیوندهای مرتبط تمرکز کنید
همانطور که گفته شد، یکی دیگر از جنبه های کلیدی در ایجاد اعتبار دامنه/سایت، لینک سازی است. ما قبلاً به این موضوع پرداخته‌ایم که چرا پیوندهای خارجی/خارجی مهم هستند: شما نه تنها اطلاعاتی را که ارائه می‌دهید افزایش می‌دهید، بلکه می‌توانید از طریق ارتباط و غیره بک لینک‌های متقابل دریافت کنید.

علاوه بر این، لینک ها یک عامل رتبه بندی کلیدی هستند . ربات‌ها/خزنده‌ها با دنبال کردن پیوندها به صفحات بعدی و قضاوت در مورد مرتبط بودن آنها با یک عبارت جستجو، محتوا را کشف می‌کنند. این برای پیوندهای داخلی نیز صدق می کند، بنابراین از پیوند دادن به سایر صفحات مفید در سایت خود در صورت لزوم و در جایی که طبیعی است نترسید. 51 درصد از بازاریابان بعد از یک تا سه ماه از اجرای استراتژی لینک‌سازی متوجه تأثیر آن می‌شوند .

5. قالب بندی محتوا برای قطعه های ویژه
این روزها قطعات ویژه تقریباً بر SERP ها حکومت می کنند. به احتمال زیاد شما با آنها آشنا هستید حتی اگر قبلاً این اصطلاح را نشنیده باشید. آنها کادرهای پاسخ برجسته ای هستند که برای اکثر سوالات جستجو در بالای صفحات ظاهر می شوند. اگر توانستید یک قطعه برجسته به دست آورید، کاری را درست انجام می دهید.

انتخاب‌های قالب‌بندی و سبکی خاصی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش شانس خود برای دریافت یک قطعه برجسته انتخاب کنید: نقاط گلوله، لیست‌های شماره‌دار، اینفوگرافیک‌ها و پاسخگویی مستقیم به جستجوهای مبتنی بر سؤال، به نام چند مورد. در حالی که داده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد اسنیپت‌ها همیشه منجر به کلیک‌های مستقیم نمی‌شوند، زیرا به درخواست جستجو در خود پیش‌نمایش Google پاسخ داده می‌شود، بیش از 19 درصد از SERP‌ها قطعه‌ها و شمارش‌های ویژه‌ای دارند . آنها برای بالا بردن آگاهی از برند و معرفی نام شما عالی هستند . بنابراین، کلیک ها همچنان خواهند آمد.

اسنیپت ویژه استراتژی سئو 2021

6. هر چیزی که سایت شما را کند می کند را حذف کنید
بار دیگر، نمی توان اغراق کرد که چقدر ساده است که موارد فنی را به درستی انجام دهیم تا وب سایت و محتوای خاص شما برای خود صحبت کنند. چه در حال نوشتن وبلاگ‌های آموزنده باشید، چه محصول/خدمتی را بفروشید ، یا صرفاً به شخصی در جهت درست اشاره کنید، سایت شما باید سریع، در دسترس و آسان برای استفاده باشد. این روزها مردم انتظار اطلاعات فوری و نتایج آنی را دارند. اگر بارگذاری سایت شما یک سنی طول بکشد ، آنها به سادگی ادامه خواهند داد.

چندین راه وجود دارد که می توانید سرعت سایت و نرمی کلی UX خود را بهبود بخشید: پلاگین های قدیمی/از بین رفته را حذف کنید، کد خود را پاک کنید، تصاویر خود را بهینه سازی و فشرده کنید، مطمئن شوید که زیرپوشه های شما جریان دارند و منطقی هستند، و از ابزارها استفاده کنید. مانند Google Page Speed ​​Insights یا GTmetrix برای ادامه نظارت در آینده.

7. به آپدیت های الگوریتم گوگل توجه کنید
ما قبلاً به طور خلاصه به این موضوع اشاره کرده‌ایم، اما Google روز به روز هوشمندتر و شهودی‌تر می‌شود. به‌روزرسانی‌های اصلی و ترفندهای الگوریتم ثابت و اغلب غیرمنتظره هستند و سایت‌ها یا به دلیل رعایت دقیق‌ترین به‌روزرسانی‌ها از آنها سود می‌برند یا جریمه می‌شوند.

به روز رسانی الگوریتم هسته استراتژی قاتل 2021
رتبه‌بندی‌ها و جریمه‌ها توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شوند: دسترسی، سرعت، تبلیغات بیش از حد یا محتوای هرزنامه، و غیره. اگرچه همیشه نمی‌توان از آن اجتناب کرد، چند قدم ساده وجود دارد که می‌توانید برای حفظ فاصله در تماس انجام دهید. در مرحله اول، در وب سایت ها و انجمن های صنعتی مشترک شوید تا به روز رسانی های اخیر/ قریب الوقوع را پیگیری کنید. انجمن کنسول جستجوی Google شروع خوبی است – و مطمئن شوید که ترافیک خود را با استفاده از سرویس‌هایی مانند Google Analytics و SEMrush به دقت ردیابی می‌کنید تا ببینید ممکن است به‌روزرسانی‌ها کجا رخ داده باشند، بنابراین می‌توانید بر اساس آن تنظیم کنید.

8. بهبود محتوای موجود و اضافه کردن موضوعات فرعی از دست رفته
در نهایت، باید به خاطر داشته باشید که در مورد استراتژی سئوی شما خط پایان واقعی وجود ندارد . به روز رسانی مداوم و نبرد با رقبای خود به این معنی است که همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد، ناگفته نماند که هنوز می توانید کارهایی را که قبلا انجام داده اید بهبود بخشید. اگر قبلاً به درستی از سئو استفاده نکرده‌اید، بازگشت به گذشته و به‌روزرسانی محتوا با کلمات کلیدی، بک لینک‌ها و خوانایی بهتر راهی عالی برای شروع است. حتی می‌توانید اطمینان حاصل کنید که صفحاتی که عملکرد بهتری داشته‌اند، رشد ترافیک را حفظ می‌کنند یا با به‌روزرسانی منظم آن‌ها، از آن استاندارد استفاده می‌کنند.

با چرخش به تحقیقات کلمه کلیدی خود، این فرصت عالی برای استفاده از این عبارات و تجزیه و تحلیل رقبا به عنوان مبنایی برای یک برنامه طولانی مدت محتوایی است. هر کلمه کلیدی باید به انبوهی از کلمات کلیدی دیگر منشعب شود و با آن ایده های بیشتری برای محتوا ارائه می شود. به جای نوشتن، مثلاً، یک تکه از یک موضوع خاص، آن را به یک مقاله «سنگ بنا» تبدیل کنید که تعدادی از موارد خاص دیگر از آن بیرون می‌آیند. ممیزی محتوای مناسب را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush و Yoast انجام داد. افزودن و به‌روزرسانی محتوای قدیمی می‌تواند ترافیک شما را دوبرابر کند — فقط سعی کنید آن را تا حد امکان همیشه سبز کنید و مطمئن شوید که از پیوند داخلی و خارجی که در مورد آن صحبت کردیم استفاده کنید.

موفقیت در سئو را برای سال 2021 قفل کنید
این پست فقط سطح محتوای سئو را نشان می دهد. این رشته ای است که روز به روز پیچیده تر و ظریف تر می شود، اما با ارائه نکات آزموده شده و واقعی که در این زمینه امتحان خود را پس داده اند، باید به خوبی آماده باشید تا با هر آنچه که سال 2021 به ما می زند، مقابله کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نمونه هایی از سئو برای مبتدیان ، متوسطان تا کارشناسان، منابع زیادی در اختیار شما قرار می دهیم. چشم انداز سئو به طور مداوم در حال تغییر است، بنابراین دیگر آن را رها نکنید تا دنباله رو بازی کنید!

  • 2 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟